We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

Albania »   Overview 

Albania Albania

National Info

Season 48 is being played right now.

Has 12 regions and is located in Europe. Currency is lek.

Out of 2 728 available teams, of which 159 are active, 12 are logged in.

Reigning Champions

View all reigning cup champions

Next event

5-23-2019 10:30 - Daily updates

Hattrick Press

1-12-2017 Plani per stervitjen e lojtareve per U-20

Plani per stervitjen e lojtareve per U-20. Meso me shume rreth lojtareve rinor.

Ne kete artikull do te jap disa orjentime per planin e stervitjes per lojtaret qe mendoni se duhet te jene pjese e Ekipit Kombetar U-20.
Do te gjeni informacione interesante qe nuk i gjeni shpesh ne forumin Shqiptar.
Lexim te kenshem!

497 views Written by Giovanni_Trapattoni

Read article

1-30-2016 Intervistë me fituesin e kupës Manfred! Dua te behem trajner i NT

Ne kemi zhvilluar nje interviste te shkurter, me te parin perdorues te huaj ne Shqiperi i cili eshte per here te pare fitues i Kupes se Shqiperise.

Ai, na tregoi per lidhjet e tij me Shqiperine, finalen e Kupes se Shqiperise dhe enderren e tij per te qene trajner i Ekipit Kombetar.

Une ju ftoj te lexoni mendimet e tij rreth kesaj loje lidhur me zhvillimin e ekipit te tij dhe arritjen e trofeut te kupes.

1274 views Written by System32

Read article

1-3-2016 Interviste me Menaxheret e Arte te U20

Dikush mund te thote se duke qene menaxher i kombetares U20, kerkon shume pergjegjesi per te arritur ne qellimin tuaj dhe per tu siguruar se komuniteti eshte i kenaqur per rezultatet e kombetares se tyre. Por, heroi i vertet eshte perdoruesi i cili menaxhon kombetaren per te marre Medaljen e Arte te Kupes se Botes.

Si ndjeheni kur keni sukses ? Ne ua beme kete pyetje fituesve te "Menaxhereve te Arte", menaxhereve te cilet fituan Kupen e Botes: me te miret e te mireve.
Autori i artikullit origjinal Allmidy (8843629)
Artikulli origjinal ne Global (19362)

1343 views Written by Giovanni_Trapattoni

Read article

1-3-2016 Kush është babai?

Ky tregim i shkurtër virtual i dedikohet jo vetëm talentit por edhe njërit prej përdoruesve më atëdhedashës të HT Shqipëria, që për të, Kombëtarja ishte/është mbi të gjitha.
(710069) që udhëhiqet nga përdoruesi (Zotëria me shtrat kuq e zi) SartorT
Me shpresë që një ditë edhe përdorues tjerë do të ndjekin rrugën e SartorT për Kombëtaren tonë!
Unë ju ftoj që ashtu si vetë loja, të hyni në vitualitetin e këtij tregimi duke menduar gjithmonë ngjyrat e Flamurit Kombëtar!

2288 views Written by Cigarri

Read article

11-23-2015 Bashkimi ben fuqine

Dy fjale per te gjithe ata qe perfaqesimin kombetar ne loje e shohin si pjese e personalitetit te tyre dhe si deshire per te qene te bashkuar.

1125 views Written by DEL_Henry_94_2009111901155150281848

Read article

9-10-2015 Duhet të përdorim forumin

Shqipëria është një vend i vogël në Hattrick dhe kemi më pak se 500 përdorues, por shumë pak prej tyre janë aktive në forum dhe pjesëmarrës në komunitet. Njihni forumin dhe bashkohuni me komunitetin.

1413 views Written by DEL_Follow-1_20110925120501990495928

Read article

3-22-2015 Guide e thjeshte per lojtaret e rinj

Shqiperia muajt e fundit po njeh nje rritje shume te madhe te numrit te lojtareve qe regjistrohen ne Hattrick, por qe kjo rritje te mos mbetet thjesht nje fasade e bukur pranvere eshte e nevojshme qe per lojtaret e saporegjistruar te jepet nje ndihme sa me e thjeshte qe ata te kene mundesi ta kuptojne dhe te vazhdojne ta luajne kete loje.
Kjo guide eshte e ndare ne 3 pika kryesore:

1- Hapat e para pas marrjes se ekipit

2- Gabimet per t'u evituar ne fillimet e lojes

3- Plotesimi i Licences se Menaxherit

1921 views Written by Arkdeejay

Read article

1-24-2015 Hattrick! Jeta ne Irak!

Do te doja te shkruaja disa informacione interesante rreth jetes se Hattrick ne Irak dhe asaj se cfare dine per te, pjesa tjeter e botes. Ketu mund te gjeni disa informacione qe njerezit nuk i imagjinojne, por nje pjese e tyre mund t'i perfytirojne. Nga ana tjeter, ndoshta ka edhe te tjera kombe te cilat perballen me te njejtat probleme si ne Irak.
Por ne fund te fundit, une uroj qe keto probleme te jene vetem ne Irak!
Ky artikull eshte i frymezuar disi nga kolegu im Akkad-i (9431), i shkruar ne daten 19.04.2010, thuajse 5 vjet me pare. Ne kete artikull, trajtohet siguria qe ne kemi ne pjesen veriore te Irakut e cila quhet Kurdistan dhe mundesia per te pasur akses ne internet, per pjesen qe luan Hattrick.

Deshiroj qe t'ju fut brenda ne realitetin qe ne kemi ne Irak tani dhe faktet te cilat ne jemi te detyruar ti durojme ne keto kohe te veshtira, ashtu sic ju keni mundesi t'i keni degjuar nga media ne mbare boten, rreth luftes kunder terrorizmit dhe IS (Islamic State) ne Irak.

2540 views Written by System32

Read article

12-25-2014 Interviste me HT-Johan & Co

Kemi zhvilluar nje interviste me HT-Johan, nje nga pronaret e Hattrick-ut.
Uroj ta shijoni sa me shume! :)

1. Pershendetje Johan, faleminderit qe pranuat te beheshit pjese e kesaj interviste! Ju keni qene pjese e Hattrick-ut per me shume se 15 vite. Kur kujtoni keto vite, cfare ju vjen nder mend ne menyre te permbledhur? Si eshte gjendja aktuale e HT, kur kujtoni kete periudhe te gjate historike?

2500 views Written by System32

Read article

12-3-2014 Si te stervisim nje lojtar U20

T'ju jap nje ide me te qarte sesi mund te krijojme breza per t'u kualifikuar ne boteror e per te synuar dicka me shume se raundi 2.

Pool-i yne i te rinjeve nuk eshte i madh por nese menaxhohet mire mund te nxjerrim nje numer te konsiderueshem lojtaret te mire. Specialitetet jan luks!

Mesatarisht nga akademite dalin 6 portiere potencial, 6-8 Mbrojtesa te cilet menaxhohen te sterviten ose si ofensive ose si kundersulmues, 4-6 mbrojtesa krahu, 4-6 mesfushore krahu, 10-12 mesfushore qendrore, 2-4 sulmuesa te terhequr, 5-7 sulmuesa normal.


Stafi:
Tranjeri: Mire (7)
Asistente: 12 (3x niveli 4)
Intensiteti: 100%
Tranjeri i formes: 1 niveli 4-5 (opsional, mund te merret dhe pas moshes 19.000)

*Kushtet minimale kto, te preferueshem dihet qe jane tranjer exellent dhe 3 asistente te nivelit 5

Rezistenca:
Mosha - Rezistenca
17.000 -> 5%
18.000 -> 10%
19-000 -> 15%

*Shenim: Stervitja e lojtareve eshte e llogaritur me moshen fillestare 17.000 dhe me stafin qe kam postuar me siper. Jan llogaritur gjithashtu si 1-2 jave demtim per cdo stervitje

2041 views Written by Gersi123

Read article

Previous page 1 2 3 4 5 Next page
 
 
Server 094